#JEDNAZNAS

Nie jest przesadą stwierdzenie, że "Breslauerin" to projekt zrodzony z miłości. Gdzieś pomiędzy jedną a drugą kawą, pomiędzy "ciuchy w sklepach na mnie nie pasują" a "ciągle nie mam się w co ubrać", między made in Indonesia a made in Bangladesh pojawiła się idea miejsca, w którym rzeczy, niegdyś kochane, mogłyby odzyskiwać dawny blask. W którym królować będzie kobiecość i elegancja, nie ograniczająca się jedynie do konkretnej długości spódnicy czy rękawa - ta, której nie krępują żadne normy czy schematy. W którym coś dla siebie znajdzie dziewczyna w każdym rozmiarze,  wszak dobrze dobrane ubrania mogą (choć nie muszą!) być pierwszym krokiem na drodze ku miłości bardzo ważnej, bo własnej. Czegoś, co będzie "nasze", wyczarowane z zaklęć złożonych ze skrawków starych gazet i ulubionych scen weimarskiego kina; co stanowić będzie platformę do dyskusji nie tylko o ciuchach, ale i zaklętych w nich historiach.

Co łączy nas, wrocławskie dziewczyny? Choć wszystkie pochodzimy z różnych części Polski, znalazłyśmy się tutaj nieprzypadkowo - wybrałyśmy Wrocław, tak, jak wiele lat temu Breslau wybrało wielu osiedlających się tutaj naszych przodków. Nie odcinamy się od przeszłości, ale i nie romantyzujemy jej - jesteśmy tu, gdzie jesteśmy i cieszymy się tym, co mamy. Wierzymy, że, ratując stare ubrania od zapomnienia, przeprowadzając ich renowację i pomagając im odnaleźć nowych właścicieli, pozwalamy zachować cząstkę pamięci o minionych latach, wpisując się jednocześnie w idee ruchu slow fashion.

Cześć, mam na imię Kasia i jestem jedną z Breslauerin. A Ty? Też chcesz nią zostać?

Photos: https://vilco.deviantart.com/ 

Make-up Artisthttp://rogalskae.wixsite.com/mejkapyjapy

© 2017 by Little Ray. Proudly created with Wix.com

 

W związku z wprowadzeniem w życie RODO, a więc Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/We informuemy, że sklep Breslauerin jest posiadaczem danych osobowych naszych klientów. Bezpośrednim administratorem oraz posiadaczem owych danych jest wix.com Ltd. (wraz ze spółkami stowarzyszonymi na całym świecie). Wszystkie dane osobowe oraz maile są przechowywane na zabezpieczonym hasłem serwerze tego właśnie kreatora i są używane jedynie dla potrzeb realizacji zamówienia.